Osoby, które nagle przestawiają się na bardziej naturalną pielęgnację skóry głowy i włosów, zwykle są zaskoczone dość nietypowym działaniem naturalnych szamponów, a przede wszystkim tym, że te szampony za bardzo się nie pienią. Czy to jednak źle? Nietypowy efekt bywa początkowo zaskakujący, ale nie należy się nim przejmować, bo jest on czymś normalnym, co można wręcz uznać za pozytywny objaw. Szampon, który mocno się pieni, nie ma prawa być szamponem naturalnym. Naturalne szampony do włosów nie zawierają zatem silnych detergentów, czyli przede wszystkim środków myjących występujących w składach pod nazwą „SLS”, które odpowiadałyby właśnie za produkcję piany i umożliwiałyby produktowi efektywne pienienie się.
Czy pomimo braku piany, efekty będą zadowalające?
Brak piany w żadnym wypadku nie świadczy jednak o braku efektów. To właśnie te naturalne szampony do włosów, w których nie ma wspomnianych już silniejszych detergentów, są o wiele lepsze przede wszystkim dla skóry głowy, bo działają na nią znacznie łagodniej. Skutecznie poradzą sobie z takim codziennym umyciem naskórka, a przy okazji go nie podrażnią. Jak czytamy na blogu www.magazynmody.pl, naturalna pielęgnacja jest szczególnie wskazana wtedy, gdy ma się już jakieś problemy z podrażnieniami albo gdy jest się mocniej narażonym na rozwój pewnych alergii. Warto natomiast wiedzieć, że to, że szampon doskonale się pieni, nijak nie świadczy o jego niesamowitych właściwościach. Duża ilość piany nie jest wyznacznikiem efektywnego oczyszczania skóry głowy, dlatego też nawet ten szampon, który praktycznie się nie pieni, nawet pod wpływem wymieszania go z ciepłą wodą, potrafi działać bardzo dobrze i dokładnie tak, jak tego się od niego oczekuje.
Pianę należy więc traktować jak taki dodatek, który ma za zadanie przede wszystkim podwyższyć atrakcyjność produktu w oczach klientów. To zupełnie normalne, że naturalne szampony do włosów nie będą zbyt dobrze się pienić. Jeżeli już miałoby to o czymś świadczyć, to wyłącznie o ich dobrym, naturalnym i bezpiecznym dla skóry składzie.