Kiedy należy wymienić narzędzia do makijażu?

Osoby, które regularnie wykonują na sobie makijaż wiedzą doskonale, że narzędzia stosowane w tym celu co jakiś czas trzeba wymienić. Dotyczy to szczególnie gąbeczek, puszków kosmetycznych czy pacynek do nakładania cieni. Niektóre z nich mogą być używane przez kilka dni, inne najlepiej wymieniać jak najszybciej. Wiele zależy od tego, jak często się je stosuje oraz w jakich warunkach się je przechowuje.

Wymiana narzędzi do makijażu a zdanie producentów

Producenci rzadko mówią, po jakim czasie należy wymienić oferowane przez nich narzędzie. W tym wypadku zdają się raczej na wyczucie swoich konsumentów. W przypadku produktów, które ciężej jest domyć oraz które zużywają się w czasie, mówi się o miesiącu, trzech lub sześciu, w zależności od tego, jak często się je stosuje. Według wskazówek ekspertek ze strony www.stylecity.pl, to ktoś, kto maluje się codziennie lekkimi produktami i myje narzędzia do makijażu po każdym użyciu, może przyjąć, że swoje gąbeczki czy puszki kosmetyczne powinien wymienić po 3 miesiącach. Należy to zrobić jeszcze przed tym, jak będą wyraźnie zabrudzone i zniszczone.

Inaczej powinna wyglądać wymiana takich narzędzi do makijażu jak pędzle. W ich wypadku wiele zależy od jakości wykonania i sposobu ich przechowywania. Ich użytkownik powinien czyścić je regularnie delikatnym szamponem lub stworzonym do tego celu środkiem. Jeśli o tym zapomni, w pędzlach mogą rozwinąć się zarazki, przez co koniecznie będzie szybkie pozbycie się ich. Dobre narzędzia mogą służyć długie lata, trzeba tylko pamiętać o zostawianiu ich w suchym miejscu, z dala od zwierząt. Zakurzonych produktów nie należy używać, konieczne będzie ich umycie i wyparzenie.