Męskie spodnie w szachownicę – jak umiejętnie je zaaranżować?

Męskie spodnie w szachownicę to propozycja dla Panów, którzy nie cierpią nudy w modzie i robią wszystko, by wyróżnić się na tle jednostajnej ulicy. Nierzadko tego typu rozwiązanie modowe znajduje uznanie w oczach artystów, ludzi sztuki oraz kreatorów trendów.

W wielu sklepach internetowych można kupić spodnie w szachownicę. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorami oraz wielkościami kratek. My skupimy się na motywie szachownicy klasycznej, czyli czarno – białej.

Spodnie męskie w szachownicę – z czym i do czego?

Zacznijmy od tego, że szachownica jest motywem niezwykle intensywnie pobudzającym wzrok. Daje wrażenie iluzji optycznej oraz powidoku, dlatego dopasowując pozostałe elementy do spodni z tym wzorem powinniśmy stawiać na jednorodne barwy.

Górną częścią stylizacji ubogaconej spodniami w szachownicę może być golf. Jeżeli chcemy zachować krzykliwość zestawienia, dopasować można golf męski w mocnym, czerwonym kolorze. Przełamie on nieco czarno – białą, statyczną estetykę. Bardziej stonowana wersja dopuszcza wykorzystanie czarnego golfu. Na biodrach można założyć czerwony lub czarny pasek z ćwiekami, co z pewnością doda rockowego wyrazu.

Spodnie męskie w szachownicę – odpowiedni t-shirt

Koszulki, jakie możemy dopasować do spodni w szachownicę dają bogatą różnorodność eksperymentowania. Tutaj bardzo dobrze sprawdzą się wszelkie odcienie różu i fioletu – nawet te najbardziej intensywne.

Do takich wariackich spodni świetnie pasować będą koszulki rockowe, np. z logo lub wizerunkami członków ulubionego zespołu. Mogą być delikatnie poszarpane przy brzegach, sprawiające wrażenie lekko zużytych, co dziś okazuje się być niesłychanie modne.